Mornar u Železniku stizao do preokreta, ali ostao bez pobjede

0
25

U duelu 24. kola ABA lige, košarkaši Mornara poraženi su večeras u gostima od ekipe FMP-a rezultatom 94:92.

Efikasni napadi na obje strane obilježili su prvu četvrtinu, pa je nakon deset minuta igre rezultat bio 31:24 u korist tima iz Železnika.

Domaći su i u drugoj dionici nastavili sa obrom igrom u napadu, pa su do odlaska na odmor povećali razliku na 15 poena (60:45).

Odličnom igrom, naročito u defanzivi, Barani su uspjeli da do odlučujuće dionice naprave preokret (70:72), a u trećem dijelu igre primili su samo deset poena.

To nas je uvelo u neizvjesnu završnicu. Igrači FMP-a su se na startu posljednje četvrtine odlijepili, da bi se Mornar ponovo vratio, ali na kraju su domaći igrači imali više koncentracije u samom finišu što im je donijelo trijumf.