Mornar siguran protiv Borca

0
26

Košarkaši Mornara savladali su večeras Borac na svom parketu rezultatom 86:72 u utakmici 17. kola ABA lige.

Gosti iz Čačka uspijevali su samo tokom prve četvrtine da održavaju rezultatsku ravnotežu koja je završena rezultatom 25:24, nakon čega su Barani dodali gas i na odmor otišli sa viškom od devet poena (54:45).

Tvrda igra viđena je u nastavku pa je tokom treće dionice postignut najmanji broj poena, ukupno 24, tako da se u posljednju dionicu ušlo sa rezultatom 67:56.

Mornar u odlučujući dio igre ulazi sa serijom 10:0 čime je praktično i najavio novi trijumf u regionalnom takmičenju, pa je do kraja utakmice ostalo bilo samo da se vidi sa kojom će razlikom tim iz Čačka biti ispraćen.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Gordić sa 22 poena, a pratio ga je Jeremić sa 19. Na drugoj strani istakao se Džons koji je upisao 20 poena.