Mornar protiv Splita rutinski za četvrti trijumf u nizu

0
27

Košarkaši Mornara savladali su Split u Baru sa 81:71 u pretposljednjem meču 21. kola regionalne ABA lige.

Izabranici Mihaila Pavićevića nastavili su tako niz dobrih rezultata i stigli do četvrtog uzastopnog trijumfa.

Večeras su Barani odigrali rutinski meč i opravdali ulogu favorita u duelu sa hrvatskim timom. Splićani su dobro igrali u prvoj četvrtini i taj period dobili rezultatom 18:20.

Mornar se prenuo u drugom kvartalu, prije svega u napadu postigavši 33 poena, pa je crnogorska ekipa na poluvremenu vodila 51:45.

Mornar je dobro odigrao i treću četvrtinu u kojoj su Barani podigli prednost i pred odlučujući period vodili 67:56.

Nije se Split predavao, pa su sredinom poslednjeg kvartala gosti uspjeli da spuste razliku na samo minus tri. Ipak, Mornar nije dozvolio iznenađenja, Barani su odigrali dobro samu završnicu i došli do još jednog važnog trijumfa.

Najefikasniji u timu Mornara bio je Aleksandar Lazić sa 18 poena, po 11 su imali Derik Nidam i Sead Šehović, dok je Uroš Luković postigao 10.

Kod Splićana najbolji je bio Marko Luković sa 19 poena, a Luka Babić je dodao 11.

Mornar je lider ABA lige sa 17 pobjeda i četiri poraza, dok je Split šest pobjeda i 15 poraza.