Mornar prokockao sve: Mega savladala Barane u poslednjoj sekundi!

0
24

Košarkaši Mornara poraženi su od Mege u gostima 90:89 u meču 18. kola regionalne ABA lige.

Barani su prokockali vođstvo koje su imali većim dijelom utakmice na nezgodnom gostovanju u hali Ranko Žeravica u Beogradu.

Početak meča bio je izuzetno izjednačen, ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a Mega je dobila prvu četvrtinu 25:24.

Pojačao je Mornar intenzitet u drugoj četvrtini, pa su Barani stekli ubjedljivu prednost i na poluvremenu vodili 51:39.

Uzvratio je domaći sastav u trećoj dionici i uspio da spusti zaostatak, a Mega se u poslednjoj četvrtini u potpunosti približila na minus dva.

Sam finiš susreta je bio izuzetno uzbudljiv, ušlo se u penal završnicu, a Keni Gabrijel je promašio oba slobodna bacanja za Mornar. Na šest sekundi do kraja Skuči Smit je uzeo loptu, pretrčao cijeli teren i donio trijumf Megi u poslednjoj sekundi.

Barane je predvodio Marko Jeremić sa 28 poena, Derik Nidam je imao 22, a Nemanja Gordić 13.

Kod Mege se istakao crnogorski košarkaš Marko Simonović sa 23 poena, Filip Petrušev postigao 19.

Mornar sada ima skor od 13 pobjeda i četiri poraza, a Barani imaju i jedan meč manje. Skor Mege je 12 – 6.