Mornar ispustio još jedan voz za plej-of: Cedevita Olimpija slavila u Baru

0
20

Košarkaši Mornara poraženi su na svom parketu od Cedevita Olimpije 81:71 u 25. kolu regionalne ABA lige.

Na taj način tim iz Bara izgubio je gotovo sve šanse da se nađe u plej-ofu takmičenja nakon poraza od ljubljanske ekipe.

Meč je bio neizvjestan većim dijelom, ali je gostujuća ekipa konstantno održavala prednost. Cedevita Olimpija je prvu četvrtinu dobila rezultatom 23:20, nastavilo se sa jako neizvjesnom igrom i u drugom kvaratlu, a gosti su na poluvremenu vodili 44:40.

Uspjela je Vedevita Olimpija da poveća prednost u trećoj četvrtini. Bio je Mornar stalno za petama, ali su gosti uspjevali da svaki put pobjegnu, pa su pred poslednju dionicu vodili 64:58.

Nije uspio Mornar da zaprijeti i dođe do preokreta ni u poslednjoj dionici. Gostujuća ekipa imala je bolja rješenja i u odbrani i u napadu i na kraju zasluženo slavila.

Najefikasniji u barskom timu bio je Ajzea Vajthed sa 24 poena, dok je Džejkob Pulen dodao devet poena.

U pobjedničkom timu istakao se Kendrik Peri koji je postigao 21 poen, dok je Džarod Džons dodao 19.

Mornar i Cedevita sada imaju po 17 pobjeda.