Mitrović nastavio da rešeta, Srbija slavila u Bakuu

0
29

Fudbaleri Srbije savladali su Azerbejdžan u Bakuu sa 2:1 u meču trećeg kola grupe A kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Izabranici Dragana Stojkovića Piksija uspjeli su tako da dođu do sva tri boda, ali na mnogo teži način.

“Orlovi” su do vođstva došli u 16. minutu kada je pogodio sjajni Aleksandar Mitrović postigavši svoj 40. pogodak za nacionalni tim.

Srbija je bila nadmoćnija u prvom dijelu, ali je domaćin, ipak, stigao do poravnanja u drugom poluvremenu i to u 59. minutu kada je pogodio Mahmudov sa penala, a najstrožu kaznu skrivio je Filip Kostić.

Pokušavala je Srbija nakon tog šoka da se vrati, napadala rivala, a opet je mrežu Azera pogodio Mitrović i to u 81. minutu na dodavanje Milinković-Savića.

Napadač Fulama i na ovoj utakmici je bio nezaustavljiv stigavši do čak pet golova nakon tri meča u kvalifikacijama.

Srbija sada ima sedam bodova i mirno čeka nastavak kvalifikacija.