Milinković: Nadam se da ćemo imati vremena da ispravimo greške

0
21

Pobjeda nad Olimpikom iz Donjecka (1:0), remi sa Dnjeprom (2:2), porazi od Rotora (2:1) i ekipe Krila Sovjetov (2:0), a za kraj priprema u Antaliji – remi.

Budućnost je u generalnoj probi pred početak domaćeg šampionata odigrala neriješeno za prvakom Kazahstana Kairatom – 2:2.

“Ako gledamo rezultatski i sa kim smo igrali, trebali bismo da bude zadovoljni, ali nisam upotpunosti zadovoljan. Tokom prvih pola sata smo poveli, imali tri sto posto šanse i to je sigurno period igre koji može da dobije visoku ocjenu”, rekao je šef stručnog štaba “plavih” Mladen Milinković nakon utakmice.

Duel u kompleksu Glorija je počeo šansom Mrvaljevića nakon dodavanja Mirkovića, ali je mladi napadač sa 16 metara gađao nedovoljno jako. Lijevi bek Ražnatović je kao desni bek u 11. minutu “probio” po strani, centrirao je po zemlji, a Mirković je šutirao preko prečke.

I u istom tom minutu vođstvo, a akcija je krenula od našeg gola – Ćuković je pronašao Mirkovića, vezista je sjajno uposlio Ivanovića, naš reprezentativac je desnom nogom po zemlji u srcu peterca dodao do Božovića, koji je lijevom nogom pogodio za 1:0.

Samo dva minuta kasnije trebalo je da bude 2:0 – Raičković je maestralnim pasom kroz dubinu pocijepao odbranu Kairata, Grbić je iskoristio svoju brzinu, zaobišao je i golmana, ali je lijevom nogom gađao pored stative. Ivanović je presingom zamalo došao do egzekucije u 17, dok je u 25. minutu naš kapiten imao šansu da se iskupi – Ivanović ga je pronašao, Grbić je opet iskoristio brzinu, pokušao je da prebaci istrčalog golmana Kairata, ali su se Kazahstanci odbranili.

Kazahstanci bukvalno nisu pokazali ništa tokom prvog dijela, a plava dominacija je završena udarcem Božovića sa 16 metara, nakon Babićevog slaloma iz odbrane i Ivanovićevog centaršuta sa desne strane.

”Poslije promašenih šansu smo ušli u nervozu, nismo igrali kako treba, pa je protivnik uspio da izjednači i prvi i drugi put. Moramo to da popravimo do kraja priprema. Znam da su igrači umorni, da su dvije nedjelje daleko od kuće, ali mogli smo da prođemo i rezultatski bolje, dok ćemo na nekim segmentima, prije svega u tranziciji, morati da poradimo”, poručio je Milinković.

Drugo poluvrijeme – druga priča. Kairat se oslobodio, “plavi” nisu najbolje držali raspored, agresivnost nije bila na nivou, pa je protivnik to iskoristio – u 50. minutu je lopta došla u šesnaesterac za Šušenačeva koji nije oklijevao pogodivši za 1:1. Kairat je ozbiljno priprijetio tri puta u razmaku od 55 do 59. minuta, a onda je ponovo naišao period bolje igre Budućnosti.

Vučić i Grbić su odigrali dupli pas u 61, ali naš lijevi bek nije imao dobru završnicu, dva minuta kasnije nakon duge lopte Ražnatovića golman Kairata je jedva pokupio loptu ispred Ivanovića, da bi u 65. minutu čuvar mreže Kazahstanaca talentovanom Perišiću izvadio čist gol.

Terzić je na desnoj strani pronašao Ivanovića, naš ofanzivac je centaršutem asistirao Božoviću koji je glavom spustio za Perišića, a mladi centarfor je lijevom prelijepo gađao, ali je golman Kairata paradom spasio svoju mrežu. Kazahstanci su se revanširali u 70, kada je Miloš Dragojević dokazao zašto je reprezentativac odbranivši situaciju 1 na 1, a naš tim je ponovo poveo sedam minuta kasnije.

Terzić je izbacio Zarubicu u lijepu šansu, naš napadač je odlično zaobišao golmana kome je ostalo samo da ga sruši, a sudija je pokazao na bijelu tačku – Božović je izveo Panjenku, golman mu je odbranio, ali je tu bio Ivanović da prikuca.

I ponovo se desio pad i ponovo greška na sredini u nedostatku komunikacije, da bi lopta došla do Abdule koji je prelijepim šutem “izdužio” Dragojevića.

“Nadam se da ćemo imati dovoljno vremena da ispravimo greške”, poručio je na kraju Milinković.