LŠ: Rapsodija PSŽ-a, Liverpul miran pred revanš

0
45

U prvim duelima osmine finala koji su odigrani večeras, pobjede su odnijeli gostujući timovi.

Pari Sen Žermen je slavio protiv Barselone sa ubjedljivih 4:1 i to nakon preokreta, dok je Liverpul bio bolji od Lajpciga, a rezultat je nakon 90 minuta bio 0:2.

Na “Nou Kampu” tokom prvih 45 minuta rezultat je bio 1:1.

Domaćin je poveo sa bijele tačke, a realizator je bio Argentinac Leo Mesi u 28. minutu. Najstrožijoj kazni prethodio je faul Kurzave nad De Jongom.

Četiri minuta kasnije zatresla se mreža i na drugoj strani. Strijelac je bio Mbape kome je asistirao Veratija.

Isti igrač se pobrinuo za potpuni preokret. Svojim četvrtim golom u ovogodišnjem izdanju Lige šampiona Mbape dovodi svoj tim do prednosti.

Nakon centaršuta Paredesa, Mojze Ken je u 70. minutu udarcem glavom matirao Ter Štegena i tako povisio na velikih 1:3, da bi konačan rezultat postavio Mbape u 85. što mu je donijelo i het-trik.

Nakon blijedih 45 minuta u kojim nije bilo golova, Liverpul se tokom drugog poluvremena razmahao protiv Lajpciga.

Dvije greške domaćina kaznili su “Redsi”. Prvo je u 53. minutu mrežu rivala zatresao Salah, a pet minuta kasnije pogodio je i Mane.