Loš početak i minus dva gola “plavih” u Helsinkiju

0
28

Fudbaleri Budućnosti su poraženi u Helsinkiju od istoimene ekipe rezultatom 3:1 u prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Bolji je bio finski predstavnik tokom cijelog meča, dok su kod našeg tima viđene oscilacije u igri, pa je pobjeda potpuno zasluženo pripala Helsinkiju.

Domaćin je krenuo silovito, iskoristio smušenost odbrane “plavih” i već do 13. minuta uspio da postigne tri gola.

Dragojević je sjajno odbranio prvi šut Valenčiča u 5. minutu, ali se lopta odbila do Riskija, koji je pogodio praznu mrežu za 1:0.

Valenčič je pogodio sa 20 metara za 2:0 u 7. minutu, dok je Seksela pet minuta kasnije postigao treći gol za svoj tim.

Kapiten crnogorskog šampiona, Petar Grbić, izborio je najstrožiju kaznu u 35. minutu, a precizan sa bijele tačke bio je Miloš Raičković.

U drugom poluvremenu mnogo mirnija igra i bez većih uzbuđenja, a jedino je domaći tim imao jednu veoma dobru priliku koju nije uspio pretvoriti u gol, pa je rezultat sa odmora ostao nepromijenjen.

Revanš pod Goricom na programu je u utorak, 13. jula, od 20.30 sati.