Liverpul pregazio Junajted na “Old Trafordu”

0
14

Fudbaleri Liverpula savladali su Mančester junajted na “Old Trafordu” sa 5:0 u najvećem derbiju engleskog fudbala.

“Redsi” su tako ponizili svog velikog rivala i timu Ole Gunara Solskjera zadali veliki udarac.

Liverpul je poveo već u petom minutu klada je pogodio Nabi Kejta na asistenciju Mohameda Salaha.

Osam minuta kasnije gosti sa “Enfilda” udvostručili su prednost kada je pogodio Diogo Žota na asiustenciju Aleksandera Arnolda.

Liverpul do trećeg gola stiže u 38. minutu preko Mohameda Salaha, a Kejta mu se ovoga puta odužio asistencijom.

Tim Jirgena Klopa do poluvremena je postigao i četvrti gol, a ponovo je pogodio Salah i to u nadoknadi vremena.

Na 5:0 za Liverpul povisio je Saalah u 50. minutu stigavši tako do het-trika.

U 60. minutu Junajted je ostao sa igračem manje jer je isključen Pol Pogba.

Nakon oev ubjedljive pobjede Liverpul je drugi na tabeli i ima 21 bod, dok lider Čelsi ima jedan više.