“Lavice” novom pobjedom ovjerile plasman na Svjetsko prvenstvo

0
33
Lavice, Foto: RSCG

Kao što se i očekivalo, najbolje crnogorske rukometašice opravdale su ulogu favorita protiv Bjeloruskinja i nakon baraž mečeva sa ovom selekcijom obezbijedile plasman na Svjetsko prvenstvo.

Izabranice Bojane Popović su večeras slavile u Minsku rezultatom 26:24 i nakon dva ubjedljiva trijumfa našle se na smotri najboljih selekcija planete.

“Lavice” su dobro otvorile meč i povele golom Đine Jauković, a ne dugo zatim i napravile razliku koju su održavale tokom cijelog prvog poluvremena, pa su na odmor otišle sa četiri gola prednosti (11:15).

Ovaj rezultat je uticao da naše opuštenije uđu u drugi dio meče, pa su u nastavku Bjeloruskinje napravile seriju 3:0 koju golom prekida Majda Mehmedović.

Crna Gora uspijeva da održi vođstvo sve do 25. minuta, kada domaće uspijevaju da dođu do izjednačenja kada je na semaforu stajalo 23:23.

Ipak, do kraja su “lavice” uspjele postići još tri gola i potpuno zasluženo obezbijediti učešće na još jedno veliko takmičenje.