Kraj snova za Dinamo, Junajted, Roma, Arsenal i Viljareal u polufinalu LE

0
36

Poznati su svi učesnici polufinala fudbalske Lige Evrope.

Dinamo iz Zagreba je u gostima poražen od Viljareala 2:1, a i u prvoj utakmici španski tim je slavio sa 1:0 na “Maksimiru”.

Golove za Viljareal večeras su postigli Pako Alakaser u 36. i Đerar Moreno u 43. minutu, dok je strijelac za hrvatsku ekipu bio Mislav Oršić u 75. minutu.

Viljareal će u polufinalu igrati sa Arsenalom koji je večeras u gostima bio bolji od Slavije iz Praga 4:0. Tobdžije su u prvom meču odigrali 1:1.

Arsenal je poveo u 14. minutu golom Nikolasa Pepea. Na 2:0 povisio je Aleksandar Lakazet u 21, a za 3:0 pogodio je Bukajo Saka tri minuta kasnije. Konačnih 4:0 postavio je Lakazet u 77. minutu.

Roma je stigla do polufinala iako je večeras odigrala 1:1 sa Ajaksom u Rimu. “Vučica” je u prvom meču u Amsterdamu slavila 2:1.

Vođstvo Holanđanima donio je Brajan Brobi u 49. minutu, da bi remi domaćinu obezbijedio Edin Džeko u 72. minutu.

Roma će uz polufinalu igrati protiv Mančester junajteda koji je bio bolji od Granade. “Đavoli” su večeras na “Old Trafordu” slavili sa 2:0 golovima Edinsona Kavanija u šestom i autogolom Valjeha u 90. minutu. Junajted je i u prvom meču slavio sa 2:0.