Kraj Premijer lige, Totenhem u finišu ostavio Lester bez Lige šampiona

0
34

Utakmicama 38. kola okončana je engleska Premijer liga za sezonu 2020/2021.

Mančester siti je na dominantan način stigao do šampionske krune, a “Građani” su danas na svom terenu nadigrali Everton sa 5:0.

Ono što je najupečatljivije jeste da Lester nije uspio da izbori plasman u Ligu šampiona je u samom finišu izgubio od Totenhema 2:4 na svom terenu.

Vodile su “Lisice” od 18. minuta kada je Džejmi Vardi pogodio sa penala.

Izjednačenje Sparsima donio je Hari Kejn u 41. minutu, ali su domaći do novog vođstva došli novim golom Vardija i to u 52. minutu, opet sa bijele tačke.

Novo izjednačenje Totenhemu donio je golman Lestera Kasper Šmajher nespretnom intervencijom u 77. minutu.

U dramatičnom finišu Geret Bejl je pogodio u 87. minutu na asistenciju Harija Kejna i tako su Sparsi uspjeli da izbore izlazak u Ligu konferencija, ali je Arsenal ostao kratak jer je na kraju završio kao osmi sa bodom manje od Totenhema.

Konačnih 2:4 postavio je Bejl drugim golom na meču u 96. minutu. Lester je tako ostao bez Lige šampiona u koju se plasirao Čelsi, a “Lisice” će se takmičiti u Ligi Evrope.

Osim Sitija, plasman u Ligu šampiona obezbijedili su Mančester junajted, Liverpul i Čelsi, u Ligu Evrope će Lester i Vest Hem, dok će u Ligu konferencija Totenhem.

Ranije su iz elitnog takmičenja ispali Fulam, Vest Bromvič Albion i Šefild.