Kraj CFL, OFK Titograd se nije spasio, Petrovac i Iskra u baražu

0
36

Odigrane su sve utakmice poslednjeg 36. kola Prve Telekom fudbalske lige Crne Gore.

U drugu ligu se preselio OFK Titograd koji je slavio u Nikšiću protiv Sutjeske 2:1, ali to timu na Starog aerodroma nije donijelo opstanak.

OFK Titograd je poveo u drugom minutu golom Bogdana Mandića, ali je Sutjeska izjednačila u 22. preko Milutina Osmajića.

Pobjedu gostima donio je Marko Roganović u 32. minutu.

Petrovac je remijem na gostovanju Dečiću 1:1 uspio da izbori opstanak u ligi. Gubili su Petrovčani od 32. minuta golom Danila Pešukića, ali je spas gostima donio Adnan Bašić u 50. minutu.

Budućnost je na gostovanju Zeti slavila 4:2. Poveli su Zećani golom Ivana Vukčevića na početku drugog dijela, a onda je Budućnost postigla tri uzastopna gola preko Lazara Mijovića i Draška Božovića (dva puta). Zeta je do drugog gola stigla u 70. minutu preko Kalezića. Konačnih 4:2 za “Plave” postavio je Mrvaljević.

Rudar je u Pljevljima preko Zakarije Surake savladao Podgoricu, a gol je viđen u 62. minutu.

Meč između Jezera i Iskre završen je bez golova.

Dakle, iz lige je ispao OFK Titograd, a Petrovac i Iskra će igrati baraž za opstanak. Budućnost će kao šampion u kvalifikacije za Ligu šampiona, dok će u Ligu konferencija Sutjeska, Dečić i Podgorica.