Kejn srušio Dinamo u Londonu, Arsenal slavio u Atini

0
10

Fudbaleri Dinama iz Zagreba poraženi su od Totenhema u gostima sa 1:0 u prvom meču osmine finala Lige Evrope.

Pobjedu Sparsima donio je Hari Kejn pogotkom u 25. minutu susreta, a asistent je bio Erik Lamela.

Konačnih 2:0 postavio je isti igrač u 70. minutu susreta, pa Totenhem dosta rasterećenije ide na revanš u Zagreb.

Arsenal je kao gost savladao Olimpijakos u Atini sa 3:1. Vodili su gosti od 34. minuta golom Martina Odegarda, ali je izjednačenje Atinjanima donio Jusuf El Arabi u 58. minutu.

Novo vođstvo Arsenalu obezbijedio je Gabrijel u 79. minutu na dodavanje Vilijana, da bi konačnih 3:1 postavio Mohamed Elneni u 85. minutu.

Roma je na “Olimpiku” bila bolja od Šahtjora sa 3:0. Vođstvo “Vučici” donio je Lorenco Pelegrini u 23. minutu, a na 2:0 povisio je Stefan El Šaravi u 73. Konačnih 3:0 postavio je Đanluka Manćini četiri minuta kasnije.

Istim rezultatom Granada je na svom terenu bila bolja od Moldea. Golove za španski tim postigli su Horhe Molina u 26. i Roberto Soldado u 76. minutu.