Juventus ispustio dva gola prednosti, Ronaldu poništen gol

0
23

U 1. kolu italijanske Serije A Udinese i Juventus su remizirali 2:2, iako je Stara dama nakon prvog poluvremena imala čak dva gola prednosti.

Gosti su do vodstva stigli već u 3. minuti kada je Dibala nakon sjajne akcije šutirao iz prve s desetak metara i efektno je pogodio za 1:0.

U 20. minuti Juve je udvostručio prednost. Dibala je ovoga puta bio u ulozi asistenta, a Kuadrado je majstorski postigao pogodak za 2:0.

U nastavku Pereira je pogodio iz penala koji je skrivio poljski golman, a da nije veče čuvara mreže Juventusa bilo je jasno desetak minuta prije kraja, kada je napravio kardinalnu grešku i pokušao da dribla Okaku, potom izgubio loptu, a grešku je kaznio Deulofeu za 2:2.

To nije bio kraj uzbuđenjima, jer je u 94. minuti poništen gol Ronalda zbog ofsajda i ipak je ostalo 2:2.

Kristijano Ronaldo u ovom meču ostao na klupi, a priliku za igru je dobio u nastavku u 60. minuti.

Goleada je viđena i u Bolonji, gdje je domaćin dva puta gubio od povratnika u Salernitane, a na kraju slavio 3:2.