Junajted srušio Milan na “San Siru” za četvrtfinale, prošli Ajaks, Viljareal i Slavija

0
32

Fudbaleri Mančester junajteda izborili su plasman u četvrtfinale Lige Evrope pobjedom nad Milanom na “San Siru” 1:0 u revanš meču osmine finala.

Podsjetimo, rezultat u prvom meču na “Old Trafordu” bio je 1:1.

Večeras, pobjedu Junajtedu donio je Pol Pogba pogotkom u 49. minutu.

Plasman u četvrtfinale izborio je i Ajaks koji je kao gost bio bolji od Jang Bojsa sa 2:0. Tim iz Amsterdama slavio je u prvom duelu 3:0. Golove za “Kopljanike” večeras postigli su Neres u 21. minutu i Tadić sa penala u 49.

Viljareal je bio i više nego siguran protiv Dinama iz Kijeva 2:0 na svom terenu. “Žuta podmornica” slavila je i u prvom duelu 2:0.

Golove za španski tim postigao je Moreno u 13. i 36. minutu.

Odličan rezultat ostvarila je i praška Slavija koja je kao gost savladala Glazgov Rendžers sa 2:0 i prošla u četvrtfinale. Rezultat u prvom meču bio je 1:1.

Golove za češkog velikana postigli su Olajinka u 14. i Stančiju u 74. minutu. Treba napomenuti da je Rendžers u drugom poluvremenu igrao sa dva igrača manje.

Žrijeb za četvrtfinale biće održan sjutra.