Jovetićeva klasa pogurala “Sokole”: Crna Gora nakon preokreta savladala Letoniju!

0
50

Fudbaleri Crne Gore ostvarili su trijumf u prvom kolu kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Kataru.

“Sokoli” su večeras u okviru grupe G nadigrali Letoniju u Rigi sa 2:1.

Izabranici Miodraga Radulovića, koji je večeras debitovao na klupi naše selekcije, pružili su dobru partiju, a svoju klasu ponovo je pokazao Stevan Jovetić.

Letonci su igrali prilično grubo od starta meča, nije bilo previše šansi, a Crna Gora je nakon 30. minuta počela ozbiljnije da napada.

Najbolju priliku propustio je Igor Ivanović u 35. minutu kada je bio sam pred golmanom Letonije, ali nije uspio da se snađe i pošalje loptu u mrežu.

Samo pet minuta kasniej domaći sastav je došao do vođstva. Centrirao je Kamešs, a Janis Ikaunijeks je sproveo loptu iza leđa golmana Mijatovića.

Na izjednačenje se čekalo samo minut. Nebojša Kosović je poslao dugu loptu, Stevan Jovetić je sjajno reagovao i poslao je u mrežu.

Crna Gora je u nastavku bila ofanzivnija. Isticao se debitant Uroš Đurđević, a blizu gola bio je Igor Vujačić u 59. minutu.

Veliku priliku propustio je Jovetić dva minuta kasnije, a onda je u 65. minutu svoju selekciju spasio Salvanijeks koji je izbacio loptu nakon Jovetićevog šuta.

U 69. minutu Letonija je pogodila stativu nakon što je Mijatoviću lopta iskliznula iz ruku posle jednog slobodnog udarca.

Desetak minuta kasnije opet je Jovetić bio u prilici, ali lopta ponovo nije htjela u mrežu.

Kada se činilo da je naša selekcija sve bliža remiju, na scenu je stupio sjajni Jovetić. Igrao se 83. minut kada je napadač Monaka sjajno šutirao sa ivioce šesnaesterca i donio vođstvo Crnoj Gori.

Pokušavala je domaća selekcija u nastavku meča da zaprijeti, ali je naša reprezentacija dobro privela meč kraju i dopla do jako bitne pobjede.

U našoj grupi Turska je kod kuće bila bolja od Holandije 4:2, dok je Norveška kao gost bila bolja od Gibraltara 0:3.