Još jedna luda utakmica – Švajcarci nakon drame i penala eliminisali Francusku, Mbape tragičar

0
38

Fudbaleri Švajcarske plasirali su se u četvrtfinale Evropskog prvenstva.

Švajcarci su večeras u Bukureštu u fantastičnom meču bili bolji od selekcije Francuske i to nakon izvođenja jedanaesteraca 5:4, ukupnim rezultatom 8:7.

Rezultat u regularnom toku je bio 3:3, a u produžecima nije bilo golova.

Pregršt uzbuđenja viđeno je na Nacionalnom stadionu u Bukureštu, mnogo golova, mnogo prilika i prava drama.

Švajcarska je mnogo bolje započela meč i povela već u 15. minutu kada je glavom pogodio Haris Seferović.

Najbolju priliku za Francusku nakon primljenog gola propustio je Adrijen Rabio i to u 29. minutu.

Švajcarska je u nastavku mogla da stigne do velikih 2:0 u 55. minuru sa bijele tačke, ali je neprecizan bio Rikardo Rodrigez, tačnije, Ugo Ljoris mu je odbranio šut.

Samo dva minuta kasnije stigla je kazna – Kilijan Mbape je poslao finu loptu u prostor, a Karim Benzema je odlično reagovao i poslao je u mrežu.

Uslijedio je blickrig jer je Benzema pogodio još jednom i to samo dva minuta kasnije prikucavši glavom loptu u mrežu.

Najljepši momenat na meču dogodio se u 75. minutu kada je Pol Pogba sjajno šutirao sa ivice šesnaesetrca i postigao jedan od najljepših goplova na šampionatu.

Švajcarska se nije predavala, pa je Haris Seferović uspio još jednom da pogodi u 81. minutu i smanji na 3:2. I ovoga puta Seferović je pogodio glavom.

Tri minuta kasnije Švajcarci su zatresli mrežu preko Marija Gavranovića, ali je pogodak poništen zbog ofsajda.

Poput meča Španija – Hrvatska, desio se isti scenario i u Bukureštu. Švajcarska je do nevjerovatnih 3:3 stigla golom Marija Gavranovića u 90. minutu.

Veliku priliku propustili su “Trikolori” u 94. minutu kada je Kingsli Koman pogodio prečku, pa se otišlo u produžetke.

U prvom produžetku dvije velike prilike propustili su Francuzi. Prvo je u 95. minutu tukao Benjamin Pavar, a onda i Kingsli Koman, ali golova nije bilo.

U drugom produžetku, tačnije u 111. minutu veliku šansu za Francusku propustio je Mbape koji je šutirao malo pored lijeve stative, a onda i u 120. blizu ppogotka je bio Olivije Žiru, ali je intervenisao Jan Zomer, pa je drama produžena i pobjednika su odlučivali penali.

U penal lutriji bolje se se našli Švajcarci koji su uspjeli da eliminišu aktuelnog Svjetskog šampiona. Pogodili su svaki šut u pet serija, a tragičar Francuske bio je Kilijan Mbape koji ej promašio penal u petoj seriji.

Švajcarska će u četvrtfinalu igrati protiv Španije.