Jedinstvu derbi protiv Arsenala

0
12
Druga liga, Foto: FSCG

Fudbaleri bjelopoljskog Jedinstva pobijedili su danas u Radanovićima tivatski Arsenal 3:1, u derbiju 19. kola Druge crnogorske lige.

Lider šampionata do 14. pobjede i titule jesenjeg prvaka došao je golovima Žarka Koraća u 6. iz jedanaesterca i 73. i Aldina Mušovića u 65. minutu.

Jedini pogodak za Arsenal postigao je Hulian Montenegro u 59. minutu.

Jedinstvo nakon ovog kola ima devet bodova prednosti u osnosu na drugoplasirani Arrsenal, koji ima i utakmicu manje.

Ubjedljive pobjede u ovom kolu ostvarili su Berane i Kom.

Berane je pred svojim navijačima savladalo Cetinje 5:1, golovima Danila Vukićevića u 15, Ivana Mićunovića u 56. i Brazilca Savija Oliveire Dos Santosa u 70. i 76. i Vuka Vulevića u 88. minutu.

Jedini pogodak za Cetinje postigao je Jasmin LJuca u 60. minutu.

Kom je u podgoričkom naselju Zlatica slavio protiv Grblja 4:1.

Do osmog trijumfa Kom su vodili Miloš Radulović u 14, Marko Kažić u 22, Mirza Hot u 59. i Marko Đukanović u 80. minutu.

Jedini pogodak za ekipu iz Radanovića postigao je
Nikola Globarević u 69. minutu.

Pobjedu je u posljednjem kolu jesenjeg dijela šampionbata slavila i Mladost, koja je kao gost pobijedila Igalo 2:0 golovima Željka Krstovića u 88. i Mirka Raičevića u četvrtom minutu sudiojske nadoknade.

Duel OGK Titograda i Bokelja je odgođen, jer je stadion nakon obilnih padavina nbio natopljen vodom.