Jang Bojs u 95. minutu do pobjede nad Junajtedom, četiri penala u Sevilji

0
30

Kristijano Ronaldo pogodio je za Mančester junajted i na povratničkom debiju u Ligi šampiona, ali “crveni đavoli” nisu stigli ni do boda u Švajcarskoj.

Jang Bojs šokirao je ekipu sa Old Traforda, slavivši pred svojim navijačima, preokretom, rezultatom 2:1.

Ronaldo je u 13. minutu na asistenciju Fernandeša donio prednost Junajtedu, a onda se u 35. minutu dogodio prelomni momenat meča – Van Bisaka je zaradio crveni karton.

Jang Bojs je igrača više iskoristio u drugom poluvremenu. Engamelu je izjednačio u 66, dok se za veliko slavlje domaćih pobrinuo Sibečeu u petom minutu nadoknade.

Sevilja takođe nije opravdala ulogu favorita na premijeri elitnog takmičenja, ali na kraju može da bude zadovoljna i remijem u susretu sa Salcburgom – 1:1.

Čak četiri penala, a tri u korist gostujuće ekipe, viđena su u prvom poluvremenu.

Austrijski šampion poveo je u 21. minutu kada je Sučić pogodio sa 11 metara. Prije njega u 13. minutu penal nije realizovao Adejemi, da bi Sučić bio neprecizan sa bijele tačke u 37. minutu.

Sevilja je izjednačila u 42. minutu, takođe sa penala, a siguran je bio Ivan Rakitić.

U drugom poluvremenu domaći su igrali sa igračem manje, jer je drugi žuti karton dobio En Nesiri, ali se rezultat do kraja nije mijenjao.