Italijani plesali i protiv Švajcarske i obezbijedili nokaut fazu

0
30

Fudbaleri Italije savladali su u Rimu Švajcarsku sa 3:0 u drugom kolu grupe A Evropskog prvenstva.

Izabranici Roberta Manćinija na taj način obezbijedili su plasman u nokaut fazu takmičenja nakon što su u prvom kolu, takođe, bili uspješni i to protiv Turske 3:0.

I večeras je Italija odigrala odličan meč, stvorila dosta prilika i zasluženo slavila.

“Azurima” je u 19. minutu poništen gol zbog ofsajda kada je pogodio Đorđo Kjelini, ali samo sedam minuta kasnije došli su do vođstva kada je strijelac bio Manuel Lokateli na dodavanje Domenika Berardija.

U uvodnom dijelu drugog poluvremena Italija je stigla i do drugog pogotka, a ponovo je strijelac bio Lokateli nakon sjajnog šuta sa dvadesetak metara.

Konačnih 3:0 za Italiju postavio je Ćiro Imobile u 89. minutu.

Švajcarci do kraja nijesu uspjeli da urade ništa značanije, pa ostaje poslednje kolo u kome će pokušati da se domognu nokaut faze.

Italija je prva na tabeli grupe A sa šest bodova, Vels koji je danas savladao Tursku ima četiri, Švajcarska jedan, a Turska je bez bodova.