Haland zaustavljen, ali Serlot nije – Norveška slavila pod Goricom!

0
41

Fudbaleri Crne Gore poraženi su pod Goricom od Norveške 1:0 u meču trećeg kola grupe G kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Izabranici Miodraga Radulovića doživjeli su tako prvi poraz nakon što su u prvom kolu savladali Letoniju u gostima 2:1, a onda pod Goricom bili bolji od Gibraltara 4:1.

U susretu sa do sada najozbiljnijim rivalom, “Sokoli” su odigrali skroman meč, naročito u prvom dijelu u kome nijesu puno prijetili gostima.

Imala je naša selekcija nekoliko pokušaja, a izdavaja se onaj Đurđevića iz 26. minuta kada je intervenisao golman gostiju Jarštajn.

U 29. minutu najozbiljnija prilika za Norvešku. Šutirao je Svenson sa desetak metara, Hakšabanović blokirao, a lopta otišla u korner.

Šest minuta kasnije Norvežani su došli do prednosti – Eljunusi je nakon prodora sa lijeve strane uputio centaršut u kaztneni prostor, a Aleksander Serlot poslao loptu iza leđa golmana Mijatovića.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, tačnije u 48. minutu, velika šansa je bila za Norvešku, ali je Erling Haland bio neprecizan.

Samo minut kasnije najbolja prilika za “Sokole” – Jovetić šutira glavom nakon centaršuta Marušića, ali golman Norveške Jarštajn odlično brani.

I u 68. minutu Jovetić je oprobao šut, ali je opet norveški golman bio na visini zadatka.

Dobru priliku za našu selekciju imao je i Stefan Savić u 74. minutu, tukao je glavom, ali pravo u golmana gostiju.

Nije uspjela Crna Gora da u finišu izvrši dodatni pritisak na zadnju liniju gostiju, pa je rezultat ostao nepromijenjen, a Norvežani su u poslednjim trenucima mogli da stignu i do 0:2, ali su pogodili prečku.

Crna Gora sada ima šest bodova, baš koliko i Borveška i Holandija, dok je na čelu tabele Turska sa sedam. Letonija je večeras stigla do prvog boda i to baš protiv Turske remiziravši u Istanbulu 3:3.

Holandija je nadigrala Gibraltar sa 7:0 u gostima, pa je Gibraltar sada jedini bez bodova u grupi.