Haland odveo Borusiju u četvrtfinale, Porto eliminisao Juve

0
41

Prvi četvrtfinalisti ovogodišnje kampanje Lige šampiona su Borusija Dortmund i Porto.

“Milioneri” su remizirali sa Seviljom 2:2 na svom terenu i plasirali se u narednu rundu takmičenja.

Dortmund je golovima Halanda prvi došao do dva gola. Norvežanin je prvi gol postigao u 35. minutu, da bi potom u 54. bio precizan sa bijele tačke, ali iz drugog puta.

Prilikom prvog pokušaja Bono je odbranio udarac, ali je sudija Čakir odlučio da Norvežanin ponovo puca.

Golovima En-Nesirija u 69. minutu, a potom i u posljednjim trenucima meča, Španci su uspjeli da dođu do izjednačenja, ali je to bilo nedovoljno.

U Torinu je bilo znatno uzbudljivije.

Nakon 120 minuta igre pobijedio je Juventus rezultatom 3:2, međutim zbog dva gola u gostima prolaz je obezbijedio Porto.

U toku regularnih 90 minuta nije bilo poznato ko ide dalje pa se otišlo u produžetke.

Gosti iz Porta su došli prvi do prednosti, kada je Oliveira pogodio u 19. minutu.

Preokret je nastupioo u drugom dijelu utakmice, tačnije od 49. do 63. minuta, a dvostruki strijelac bio je Kijeza.

U produžecima je Oliveira ponovo pogodio, tačnije u 115, minutu, da bi Rabio uzvratio samo dva minuta kasnije.