Haland i Levandovski obilježili Klasiker, pobjeda Bajernu

0
21

Sjajan derbi odigrali su večeras Borusija i Bajern, u kom su pobjedu nakon preokreta odnijeli “Bavarci”rezultatom 4:2.

Prvo je na jednoj strani briljirao fenomenalni Haland, da bi potom glavnu ulogu preuzeo Levandovski.

Norvežanin je već u devetom minutu doveo “Milijonere” do vođstva od 2:0. Već u 2. minutu je postigao sjajan gol sa 18 metara, a potom u svom stilu sjajnim utrčavanjem sa peterca zakucao i drugi put loptu u gol rivala.

Bajern je malko ušao u meč, ali je iz prve prilike pogodio Levandovski iz peterca nakon sjajnoe akcije i asistencije Sanea. U finšu poluvremena Munije je neoprezno nagazio Komana za penal koji je Poljak realizovao.

Kada se mislilo da će se utakmica završiti remijem, Leon Gorecka je sjajno reagovao u 88. minutu a dva minuta kasnije Levandovski je kompletirao het-trik.