Grčka do boda u Španiji, remi i u Budimpešti i Glazgovu

0
33

Večeras je odigrano ukupno 13 utakmica evropske zone u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, a derbi je igran u Granadi gdje su se sastali Španija i Grčka.

Španci su poveli u 33. minutu kada je nakon asistencije Kokea pogodio Morata. Gosti su uspjeli da poravnaju sa bijele tačke u 57. minutu, a precizan izvođač jedanaesterca bio je Bakazetas.

Veoma interesantno bilo je na Puškaš areni, a duel između Mađarske i Poljske završen je bez pobjednika 3:3.

Salai je već u 6. minutu pogodio za domaćina, a golom Szalaija u 53. činilo se da će Mađari upisati tri boda na startu kvalifikacija. Poljacima je bukvalno bilo dovoljno dva minuta da poravnaju, a u 60. i 61. minutu pogađali su Piatek i Jožvak.

Novu prednost svojoj reprezentaciji donio je Orban u 79. minutu, a konačan rezultat postigao je Levandovski u 83. minutu.

Dva gola Kalajdžića, u 55. i 80. minutu bili su dovoljna Austriji za remi protiv Škotske u gostima 2:2. Prvi gol za Škote postigao je Hanli, a drugi MekGin u 85.

Rumuni su nakon goleade savladali Sjevernu Makedoniju 3:2. Tanase u 28. i Mihaila u 50. minutu donose visoku prednost Rumuniji, a Ademi i Trajkovski u 82. i 83. donose nadu Sjevernoj Makedoniji da može do boda. Ipak, želju im je pokvario samo tri minuta kasnije Hadži.