Goleada u Mančesteru, prednost Viljarealu pred revanš

0
35

Goleada u Mančesteru i poraz Arsenala u gostima Viljarealu iobilježili su prve polufinalne utakmice Lige Evrope.

Mančester je slavio sa ubjedljivih 6:2, a nije se mnogo čekalo na gol na Old Trafordu. Prvi su mrežu rivala pogodili “crveni đavoli” nakon što je u devetom minutu precizan bio Fernandeš.

Samo nakon šest minuta sa penala je poravnao Pelegrini. Isti igrač bio je aasistent u 34. minutu kada je pogodio Džeko za potpuni preokret i konačan rezultat prvog poluvremena.

Junajted se ipak razigrao u nastavku. Raspoloženi Kavani preokreće stvari na terenu golovima u 48. i 64. minutu, dok je Fernandeš u 71. upisao drugi gol na meču. Četiri minuta kasnije na 5:2 povisio je Pogba, da bi šesti gol za Mančester postigao u 86. minutu Grinvud i tako postavio konačan rezultat.

Viljareal je kao domaćin savladao ekipu Arsenala sa 2:1 i tako sa preednošću od jednog gola ide na revanš u London.

Trigeros je već nakon pet minuta igre donio prednost domaćinu, da bi na 2:0 povisio Albiol u 29. minutu. Konačan rezultat i nadu Arsenalu dao je Pepe golom u 73. minutu.