Francuskoj samo bod protiv hrabre Mađarske u paklu Budimpešte

0
26

Fudbaleri Francuske odigrali su 1:1 sa Mađarskom u Budimpešti u drugom kolu grupe F Evropskog šampionata.

Iako su Francuzi važili za velike favorite u ovom meču, vrućina i paklena atmosfera na “Ferenc Puškaš” areni spriječili su “Trikolore” da dođu do cijelog plijena.

Mađarska je odigrala veoma hrabro. U prvom poluvremenu Francuzi su imali bolje šanse preko ubitačnih Antoana Grizmana, Kilijana Mbapea i Karima Benzeme, ali se mreža nije tresla.

Domaća reprezentacija je do vođstva stigla u nadoknadi prvog poluvremena kada je Atila Fiola izbio sam ispred gola Uga Ljorisa i razgalio oko 50.000 navijača na stadionu u Budimpešti.

Još ofanzivnije Francuzi su krenuli u nastavku, a Usman Dembele je u 59. minutu pogodio stativu.

“Trikolori” su do izjednačenja došli u 66. minutu kada je lopta stigla do Antoana Grizmana nakon jedne gužve u šesnaestercu, a ovaj je lako sproveo u mrežu.

Odličnu šansu za Francusku u 82. minutu propustio je Mbapea, a Peter Gulači je sjajno intervenisao nakon njegovog šuta.

Nijesu uspjeli Francuzi da do kraja meča dođu do ćeljenog rezultata, pa je Mađarska osvojila veliki bod.

Francuzi sada imaju četiri boda, a Mađarska jedan. U drugom meču grupe večeras se sastaju Njemačka i Portugal. Njemci su bez bodova, dok Portugal ima tri.