Engleska slavila u Tirani, Španija u nadoknadi vremena do pobjede u Gruziji

0
33

Fudbaleri Engleske savladali su Albaniju u Tirani sa 2:0 u meču drugog kola kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo.

Englezi su tako zadržai maksimalan učinak nakon dva kola, dok Albanija ima pobjedu i poraz.

“Gordi Albion” je do vođstva došao u 39. minutu golom Harija Kejna, dok je na 2:0 povisio Mejson Maunt u 63. minutu.

U okviru grupe B Španija je u Tbilisiju savladala Gruziju sa 2:1. Domaća selekcija vodila je od 44. minuta golom Kviča Kvartaškelije, ali je izjednačenje “crvenoj furiji” donio Feran Tores u 56. minutu. Sva tri boda Špancima obezbijedio je Dani Olmo u 92. minutu.

Špancima je ovo bio prvi meč u kvalifikacijama, dok je Gruzija u prvom kolu poražena od Švedske.

U grupi F Danska je veoma ubjedljivo u Herningu savladala Moldaviju sa čak 8:0 stigavši do druge pobjede nakon što su u prvom kolu bili bolji od Izraela.

Jermenija je u grupi nadigrala Island sa 2:0 u Jerevanu, dok je u grupi D ranije danas Francuska savladala Kazahstan sa 2:0 u gostima.