Dva penala pod Goricom, crnogorski klasik bez pobjednika

0
22

Fudbaleri Budućnosti i Sutjeske odigrali su pod Goricom 1:1 u derbiju 20. kola Prve Telekom fudbalske lige Crne Gore.

Najveći klasik crnogorskog fudbala opravdao je očekivanja navijača. Vidjeli smo dva gola, ali i dosta prilika na obje strane.

Budućnost je bolje počela utakmicu, stvorila nekoliko dobrih prilika, pogodila prečku i konstantno prijetila gostima.

Ipak, prvi do vođstva su došli Nikšićani i to u 33. minutu kada je sa bijele tačke pogodio Božo Marković.

Samo šest minuta kasnije ekipa Budućnosti je poravnala rezultat. Opet je viđene penal, a najstrožu kaznu za Podgoričane realizovao je Draško Božović.

Nešto manje zanimljivo bilo je drugo poluvrijeme. Sutjeska je u nekom momentima bila opasnija, Budućnost pritiskala u finišu, ali je rezultat ostao nepromijenjen.