Drama riješena u 120. minutu – Ukrajina je u četvrtfinalu

0
33

Fudbaleri Ukrajine poslednji su četvrtfinalisti Evropskog šampionata.

Ukrajina je večeras u Glazgovu savladala Švedsku nakon produžetaka sa 2:1. Rezultat posle 90 minuta bio je 1:1.

Zanimljiv i neizvjestan meč odigrale su dvije reprezentacije, viđeni su golovi, ali i dosta odličnih šansi.

Prvi do vođstva došli su Ukrajinci i to u 27. minutu nakon što je Švedska dominirala. Oleksander Zinčenko bio je strijelac vodećeg kola za tim Andreja Ševčenka.

Šveđani su do poravnanja došli u samom finišu prvog poluvremena, tačnije u 43. minutu kada je odlično pogodio Emil Forsberg.

U nastavku smo vidjeli nekoliko odličnih šansi, ali ne i golove.

Ukrajinci su u 55. minutu pogodili stativu nakon šuta Sidorčuka, a samo minut kasnije viđena je stativa i na drugoj strani posle šuta Forsberga.

Šveđani su nakon Forsbergove akcije i sjajnog šuta u 69. minutu uzdrmali i prečku.

Imali su Šveđani dobru priliku preko Dejana Kuluševskog u samom finišu, ali gola nije bilo, pa se otišlo u produžetke.

Ukrajincima je posao olakšan u prvom produžetku, tačnije u 98. minutu kada je crveni karton dobio Markus Danielson.

Kada se činilo da će penali biti neizbježni, Ukrajina je stigla do zlata vrijednog gola. Igrao se 120. minut kada je rezervista Artem Dovbik pogodio za 2:1 i veliku pobjedu svoje reprezentacije.

Ukrajina, koja je prvi put u četvrtfinalu EP, će za rivala imati Englesku koja je bila bolja od Njemačke.