Derbi pripao Zvezdi, Ivanić srušio Partizan i doveo crveno-bijele nadomak titule šampiona (VIDEO)

0
27

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Partizan sa 1:0 na “Rajku Mitiću” u 164. vječitom derbiju.

Zvezda je ovom pobjedom došla nadomak osvajanja titule jer sada ima čak 12 bodova više od najvećeg rivala.

U prvom poluvremenu Partizan je bio bolji rival i imao nekoliko odličnih prilika. Filip Holender je pogodio prečku, a mladi Jović nije savladao Borjana iz neposredne blizine.

Zvezda je najbliža golu bila preko Milana Rodića, ali je odlično odbranio Vladimir Stojković.

U drugom poluvremenu Zvezda je do vođstva došla u 58. minutu kada je na centaršut Gelora Kange iz kornera odlično glavom reagovao Mirko Ivanić.

Partizan je u 89. minutu propustio sjajnu šansu kada je šutirao Sejduba Suma, a odlično odbranio Milan Borjan.

Na kraju, crveno-bijeli su imali mnogo više razloga za zadovoljstvo, a tim Dejana Stankovića jako je blizu četvrte uzastopne titule.