Danska preskočila i Češku za put u London

0
24

Nakon duela u Bakuu dobili smo još jednog polufinalistu i putnika u London, a to je selekcija Danske. Šampion Evrope iz 1992. je savladao Češku rezultatom 2:1.

Danci su prvi dio igre riješili u svoju korist rezultatom 2:0 što se na kraju ispostavilo dovoljnim da se obezbijedi trijumf.

Vodeći pogodak postignut je već u petom minutu, kada je nakon kornera sa desne strane, precizan bio Dilejn.

Poslije sjajne asistencije Majlea, u 42. minutu mrežu je zatresao Dolberg.

Nakon odmora Češka je krenula silovito, što je nakon nekoliko propuštenih prilika, rezultiralo golom Patrika Šika u 49. minutu, petim na Evropskom prvenstvu, koji se na taj način izjednačio na listi strijelaca sa Ronaldom.

To je ujedno bio konačan rezultat, a Danci će u polufinalu igrati protiv boljek iz duela Engleske i Ukrajine.