“Crveni” imali Francuze u šaci, finiš pripao “Trikolorima”

0
28

Košarkaši Crne Gore poraženi su od Francuske u Pou 73:67, u meču prvog kola grupe E kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Izabranici Boška Radovića 35 minuta imali su prednost protiv velikog rivala, ali je sam finiš meča pripao “Trikolorima”.

Od starta meča Crna Gora je bila bolja na parketu. “Crvene” je šut odlično služio, pa je naša selekcija na kraju prvog perioda vodila 22:13.

Prijetili su Francuzi u drugoj četvrtini i uspjeli da izjednače na 38:38, što je bilo rezultat na poluvremenu.

Crna Gora je odlično odigrala treću četvrtinu i u samom finišpu imala plus 10, a u odlučujući perido ušlo se sa rezultatom 56:49 za naše.

Ipak, “Trikolori” su se skupili u poslednjem periodu, uspjeli da od 35. minuta preokrenu, a onda u samom finišu i da dođu do pobjede.

Do trijumfa ih je vodio Luis Lejberi sa 18 poena, a Ajzea Krdiner je dodao 16.

U crnogorskoj selekciji istakao se odlični Vladimir Mihailović sa 23 poena, Džastin Kobs je imao 16, a Dino Radončić 11.

Naredni meč Crna Gora igra protiv Portugala u Podgorici u ponedeljak.