Crna Gora preko peteraca do Olimpijskih igara

0
21

U polufinalnom duelu kvalifikacionog turnira za Olimpijske igre, vaterpolisti Crne Gore su večeras u Roterdamu nakon peteraca savladali Hrvatsku i tako obezbijedili plasman u Tokio. U regularnom dijelu meča rezultat je bio 10:10.

Prvu četvrtinu obilježili su preokreti, a u drugu dionicu sa prednošću je ušla Crna Gora rezultatom 3:2.

Gol za gol igralo se i u nastavku, a Hrvati su uspjeli da povedu u jednom momentu (5:4), da bi “ajkule” odmah uzvratile preko Ukropine pa se na pauzu otišlo sa neriješenim rezultatom.

Golom Ivovića otvorena je treća četvrtina, da bi Vidović potom sjajnim pogotkom donio po prvi put dva gola prednosti našem timu. Ipak su Hrvati uspjeli nakon dva napada doći do poravnanja, a do kraja ovog dijela igre i do još jednog preokreta, pa se u posljednju dionicu ušlo sa rezultatom 9:8.

Dugo nije bilo gola tokom četvrte četvrtine, da bi na 4 minuta prije kraja novo poravnanje donio Spajić koji je u gol sproveo loptu koja se odbila od prečke nakon pokušaja Matkovića.

Hrvati postižu još jedan gol, ali “ajkule” na 24 sekunde do kraja preko Perkovića izjednačuju i obezbjeđuju peterce nakon kojih su ostvarili i vrijedan trijumf.

Precizni u redovima crnogorske reprezentacije bili su Ivović, Vidović, Petković i Brguljan dok je Ukropina promašio u četvrtoj seriji.

Na drugoj strani pogađali su Joković i Vukićević, dok Fatović i Bukić su bili neprecizni.