Cilj je ispunjen, Crna Gora je na Olimpijskim igrama!

0
38

Rukometašice Crne Gore ostvarile su plasman na Olimpijske igre u Tokiju.

Izabranice Kima Rasmusena danas su u Podgorici u odlučujućem meču izgubile od Rumunije 25:28, ali su bez obzira na negativan rezultat otišle na OI.

“Lavice” su tako četvrti put zaredom izborile plasman na najveću svjetsku smotru sporta koja će ovoga ljeta biti održana u glavnom gradu Japana.

Jako uzbudljiv meč odigran je u “Verdeu”, neizvjestan od samog početka, a Crnu Goru je i poraz od četiri gola razlike vodio na OI.

Praktično od starta utakmice se igralo gol za gol. Uspijevale su Rumunke da idu na plus 1, ali se naša selekcija svaki put vraćala i držala rivalke daleko od potrebne razlike za njih.

Rezultat na poluvremenu bio je 15:15.

Praktično u istom ritmu započeto je i drugo poluvrijeme koje je bilo nešto tvrđe, ali se opet igralo gol za gol.

Na desetak minuta prije kraja uspjela je Crna Gora da preuzme vođstvo i da ima i plus dva.

Ipak, u samom finišu dogodila se drama. Rumunke su opasno zaprijetile i na minut do kraja došle do plus tri, ali nijesu uspjele da daju još dva gola kako bi prošle dalje.