Čelsi je šampion Evrope

0
26

Uzbudljiva, dinamična i veoma kvalitetna utakmica viđena je večeras u Portu. Finale je apsolutno opravdalo sva očekivanja, a titula šampiona Evrope pripala je potpuno zasluženo Čelsiju koji je slavio sa minimalnih 1:0.

Za Čelsi je pogodio Kai Haverc u finišu prvog poluvremena, tačnije u 42. minutu. Golu je prethodila sjajna asistencija Mejsona Maunta, ali i slaba reakcija Sitijeve odbrane.

Imao je Čelsi tokom prvog dijela dvije šanse, ali Timo Verner nije uspio da postigne pogodak.

Sa druge strane najbolju priliku sa Siti imao je Foden, ali je Ridiger dobro intervensiao.

U nastavku su “građani” reagovali mnogo češćim napadima, ali bez konkretnih akcija koje bi ugrozile gol tima iz Londona.

Čelsi je imao odličnu priliku da riješi meč u 72. minutu kada je Pulišić gađao pored gola nakon dodavanja Havertca.

Međutim, do kraja meča se nije mijenjao rezultat pa su “plavci” po drugi put u istoriji osvojili pehar namijenjen osvajaču Lige šampiona.