Čelsi i Bajern slavili i u revanšima

0
33

Poznata su i preostala dva učesnika četvrtfinala ovogodišnje kampanje Lige šampiona. Plasman u narednu rundu ostvarili su Čelsi i aktuelni šampion Evrope, minhenski Bajern.

“Plavci” su i na svom terenu savladali madridski Atletiko, a rezultat je nakon 90 minuta igre bio 2:0. Prvi gol u revanšu postigao je u 34. minutu Ziješ nakon asistencije Vernera, dok je konačnih 2:0 postavio Emerson u sudijskoj nadoknadi.

Naš reprezentativac Stefan Savić zaradio je crveni karton, nakon što je udario Antonija Ridigera.

Sa druge strane, u duelu Bajerna i Lacija viđena su tri gola. “Bavarci” su tako nakon ubjedljivih 1:4 u prvoj utakmici, reklo bi se lakše nego što se očekivalo preskočili osminu finala.

Vodeći gol u večerašnjem susretu postigao je Levandovski sa bijele tačke u 33. minutu, što je bio i konačan rezultat u prvom dijelu igre.

U 73. minut Bajern je duplirao vođstvo, a strijelac je bio Erik Maksim Čupo-Moting na asistenciju Davida Alabe.

Konačan rezultat postavio je Parolo u 82. minutu.