Budućnost zakucala blijedu Zvezdu u “Morači”!

0
40

Košarkaši Budućnost Volija savladali su Crvenu zvezdu sa 83:63 u derbiju 22. kola regionalne ABA lige.

Tim Dejana Milojevića odigrao je sjajan meč u “Morači” i došao do veoma važnog trijumfa u borbi za plej-of.

Jako motivisano Budućnost je ušla u meč i već u prvoj četvrtini se vidjelo da “Plavi” imaju prednost u tom segmentu.

Prva četvrtina dobijena je rezultatom 24:12, ali je Zvezda zaprijetila u drugom periodu i u jednom momentu prišla na minus šest.

Ipak, uspješno je Budućnost odbila taj napad i na veliki odmor otišla sa vođstvom 43:32.

Odlično je Budućnost odigrala treću četvrtinu, pa je prednost domaćeg tima konstantno rasla kako je meč odmicao. Pred start poslednjeg perioda Budućnost je vodila rezultatom 67:46.

Sa ništa manje motiva Budućnost je odigrala i poslednji kvartal u kome je stizala i do plus 28. Tek u samom finišu susreta Zvezda je uspjela da koliko toliko spusti zaostatak i izbjegne pravu katastrofu u “Morači”.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Melvin Edžim sa 18 poena, Nikola Ivanović je imao 14, dok se Džastin Kobs zaustavio na 13.

Kod Zvezde se istakao Kori Volden sa 17 poena, a Ognjen Dobrić je postigao dva manje.

Oba tima sada imaju po 17 pobjeda i tri poraza, s tim što Budućnost ima bolji međusobni skor.