Budućnost Voli nadigrala Cedevitu Olimpiju i plasirala se u četvrtfinale Evrokupa

0
28

Velika borba odvijala se večeras u dvorani “Morača” u duelu posljednjeg kola Top 16 Evrokupa faze između Budućnost Volija i Cedevita Olimpije.

Izabranici Dejana Milojevića savladali su goste rezultatom 79:66 i tako ostvarili plasman u narednu fazu drugog po kvalitetu evropskog takmičenja.

Od samog početka se igralo koš za koš pa je već tada bilo jasno da će neizvjesno biti do samog kraja utakmice, naročito kada se znalo da je “plavima” potrebna pobjeda od makar četiri poena prednosti. Gosti su ipak prvi dio igre riješili u svoju korist.

U drugoj četvrtini je nastavljeno u istom ritmu u kojoj je viđen i potpuni rezultatski egal. Bilo je 21:21 pa su i na veliki odmor košarkaši Cedevita Olimpije otišli sa košem viška.

Treću dionicu Budućnost otvara serijom 5:0 i prelazi u vođstvo, a u odlučujući dio igre ulazi sa pola koša prednosti.

Seriju 6:0 Podgoričani prave i na startu odlučujuće dionice i diktiraju tempo, pa ubrzo stižu i održavaju višak koji im je bio dovoljan za prolaz u četvrtfinale.

Ipak, posljednji minuti utakmice u potpunosti su pripali košarkašima Budućnosti, koji nijesu propustili priliku da ovjere pobjedu i ostvare ogroman uspjeh.

Melvin Edžim ubacio je 20 poena, uz osam skokova, Nikola Ivanović postigao je 17 koševa, Danilo Nikolić je imao 11 poena i 10 skokova, dok je 11 koševa upisao i Dela Vale.

Kod gostiju 18 poena Blažiča, 12 Džonsa.

Budućnost u četvrtfinalu očekuje ekipa Monaka koju vodi bivši crnogorski selektor Zvezdan Mitrović.