Budućnost srušila Mornar i povela u polufinalnoj seriji

0
16

Kao što je bilo i očekivano, između Budućnost Volija i Mornara viđena je veoma interesantna utakmica u kojoj su pobjedu odnijeli Podgoričani rezultatom 97:88.

Ekipa Mihajila Pavićevića bolje je otvorila duel i povela 10:5, da bi na polovini prve dionice imala i osam poena prednosti (20:12). Nakon toga Milojević je tražio tajm-aut što je rezultiralo i preokretom na nešto više od dva minuta prije isteka prve četvrine.

Ipak su gosti uspjeli nakon sedam vezanih poena Bjelice završiti ovaj dio igre u svoju korist kada je na semaforu stajalo 31:28.

Veoma uzbudljivo je bilo i u nastavku kada su se ekipe smjenjivale u vođstvu, a najveću prednost imali su “plavi” kada je u jednom momentu bilo plus šest (51:45). Mornar se vratio do odlaska na veliki odmor pa je na poluvremenu rezultat bio 52:51 u korist Budućnosti.

Tim Dejana Milojevića je ipak tokom treće četvrtine uvećao prednost kada je i prelomljena utakmica, a uspio je održavati tokom posljednjih deset minuta i tako slaviti i povesti u polufinalnoj seriji 1:0.

Džastin Kobs je sa 22 poena i sedam asistencija predvodio tim Dejana Milojevića, Nikola Ivanović je upisao 18, Vili Rid 13…

U barskom timu je najefikasniji bio Džejkob Pulen sa 24.

Naredni meč igra se u petak 7. maja u “Topolici”.