Budućnost slomila otpor Igokee u poslednjim minutima za veoma važnu pobjedu

0
56

Košarkaši Budućnost Volija savladali su Igokeu u Laktašima 87:82 u meču 19. kola regionalne ABA lige.

Tim Dejana Milojevića slavio je u jako važnom meču protiv ekipe koja je direktni konkurent u borbi za plej-of.

Neizvjestan meč igrale su dvije ekipe od samog starta meča. Igralo se koš za koš, a domaći sastav dobio je prvi period 21:20.

Nastavilo se u sličnom ritmu i u drugoj dionici, pa je Igokea na poluvremenu vodila 39:38.

Domaći sastav je u trećoj četvrtini odlazio na plus četiri, ali se Budućnost vraćala, pa je rezultat pred početak poslednjeg perioda bio 60:60.

Velika borba viđena je i u odlučujućoj četvrtini. Stalno je Igokea vodila, Budućnost prilazila, a na dva i po minuta do kraja “Plavi” su poveli 79:78.

Uslijedila je prava drama u poslednjem minutu, viđene su trojke na obje strane, a Budućnost je uspjela da slavi nakon pogodaka Danila Nikolića i Amadea Dela Valea.

Najefikasniji u pobjedi Podgoričana bio je Džastin Kobs sa 18 poena, dok su po 11 postigli Danilo Nikolić, Amadeo Dela Vale i Vili Rid.

U ekipi Igokee istakao se Stiven Grej sa 14 poena, koliko je imao i Edin Atić.

Budućnost sada ima skor od 13 pobjeda i tri poraza, dok je Igokea na skoru 14 -4.