Budućnost slavila u Nikšiću i osigurala petu titulu!

0
39

Fudbaleri Budućnosti osigurali su danas petu titulu šampiona zemlje u klupskoj istoriji.

Podgoričani su u Nikšiću savladali Sutjesku u velikom derbiju sa 1:0 i na taj način i matematički obezbijedili zvanje šampiona.

Budućnost je šampion zemlje bila i 2008, 2012, 2017. i 2020. godine. Ekipa Mladena Milinkovića sada je rekorder po broju osvojenih titula šampiona Crne Gore. Sutjeska ima 4.

Pobjedonosni gol za “Plave” postigao je Lazar Mijović u 88. minutu nakon greške odbrane Sutjeske.

U ostalim mečevima, Jezero je kao gost savladalo Zetu na Trešnjici sa 1:0. Jedini pogodak na meču postigao je Vojin Pavlović u 71. minutu.

Petrovac je kao gost, takođe sa 1:0, bio bolji od Podgorice. Jedini pogodak za goste postigao je Nikola Zvrko u 16. minutu.

Meč između OFK Titograda i Rudara završen je bez pogodaka.

Od 17 sati počeo je duel između Dečića i Iskre.

Tabela: Budućnost 72, Sutjeska 46, Dečič 46, Rudar 41, Podgorica 40, Iskra 37, Zeta 36, Jezero 30, OFK Titograd 22, Petrovac 21.