Budućnost slavila u derbiju, remi u Nikšiću, pobjeda Rudara u Golubovcima

0
20

Danas je odigrano svih pet mečeva 21. kola Prve Telekom fudbalske lige u kojima su pobjede ostvarili Rudar, Budućnost i OFK Titograd, dok su dva meča završena neriješenim rezultatom.

U derbiju kola lider šampionata, ekipa Budućnosti savladala je Podgoricu u gostima sa minimalnih 0:1.

Jedini gol postignut je u 75. minutu, a strijelac je bio rezervista Dejan Zarubica, koji je u igru ušao samo dva minuta ranije.

U pravoj goleadi Sutjeska i Iskra su podijelili bodove, a rezultat je nakon 90 minuta igre bio 2:2.

Nikšićani su poveli golom Dragana Grivića u 39. minutu. Iskra je u nastavku preokrenula golovima Ivana Vukovića sa penala u 49. i Zorana Petrovića u 50. minutu, dok je konačan rezultat postavio Nikola Janjić u 58. minutu utakmice.

Dečić i Jezero igrali su bez golova, dok je Rudar minimalnim rezultatom slavio na gostovanju Zeti, a jedini gol postigao je Miloš Zečević iz penala u 42. minutu.

Isti rezultat viđen je i u posljednjem susretu današnjeg programa, u kom je OFK Titograd kao domaćin savladao Petrovac. Gol odluke postigao je Marko Roganović u 63. minutu.