Budućnost sigurna u Zadru

0
29

U odloženom meču 7. kola ABA lige koji je odigran u dvorani “Krešimir Ćosić”, Budućnost Voli je kao gost savladala Zadar 62:76

Domaći tim uspijevao je da održava rezultatsku ravnotežu tokom prvih deset minuta, ali su Podgoričani u nastavku uspjeli da se odlijepe i na odmor odu sa zalihom od 14 poena (28:42).

U prvih 20 minuta u timu Budućnosti istakli su se Nikola Ivanović sa 12 i Danilo Nikolić sa 9 poena.

Izabranici Dejana Milojevića nastavili su u istom ritmu tokom treće dionice i povećali prednost za još pet poena, pa je već tada bilo jasno da će upisati pobjedu.

Uposljednjem dijelu igre došlo je do opuštanja kod “plavo-bijelih”, što su domaći iskoristili da smanje zaostatak, ali je bilo već kasno i da ozbiljnije zaprijete.

Nikolić je bio najefikasniji igrač svog tima sa 18 poena, Ivanović je ubacio 17, a Edžim 11.

U poraženom timu najbolji Činanu Onuaku sa 15 koševa i sedam skokova.