Budućnost sigurna protiv Zadra

0
30

Košarkaši Budućnost Volija savladali su večeras u “Morači” ekipu Zadra 98:75 u utakmici 20. kola regionalnog dijela ABA lige.

Ekipa Dejana Milojevića od samog starta je nametnula svoj ritam pa je već nakon deset minuta igre bilo sedam koševa prednosti za domaći tim (22:15).

Nešto jači otpor gostiju viđen je tokom druge dionice, ali su na veliki odmor otišli sa dvocifrenim zaostatkom.

Budućnost je ipak dominirala i u nastavku igre, pa je već nakon treće četvrtine bio poznat pobjednik, a u odlučujućem dijelu igre odlučivalo se samo kolika će biti razlika na kraju.

Podgoričani nijesu ni tokom četvrte četvrtine imali milosti prema gostima iz Zadra, pa su u tom dijelu bili i najubjedljiviji.

Najefikasniji su bili Melvin Edžim sa 17, Danilo Nikolić sa 15, Amedeo dela Vale sa 12, Džastin Kobs sa 11 i Nikola Ivanović sa 10 poena.