Budućnost sa plus tri ide u Budimpeštu, Ferencvaroš pao u Podgorici

0
27

Rukometašice Budućnosti savladale su Ferencvaroš u Podgorici u prvom meču osmine finala Lige šampiona.

Izabranice Bojane Popović slavile su rezultatom 22:19.

Dobar meč odigrale su dvije ekipe, Mađarice su u ovaj dvomeč ušle sa ulogom favorita, ali su danas u Podgorici položile oružje.

Jako tvrdo bilo je prvo poluvrijeme, igralo se gol za gol. Tek u finišu tog dijela Budućnost se trgla, napravila seriju i na poluvremenu vodila 11:7.

Imala je Budućnost prednost u prvih desetak minuta, ali je gostujući tim polako prilazio i topio suficit crnogorske ekipe.

Uslijedio je i potpuni preokret sredinom drugog dijela i vođstvo Mađarica 15:14.

Uslijedila je jako neizvjesna završnica meča, ali je Budućnost odigrala prisebno, opet vratila vođstvo i došla do jako važnog trijumfa od tri gola razlike.

Alison Pino je postigla gol praktično na tri sekunde do kraja.

Revanš je već narednog vikenda u Budimpešti.