Budućnost preplivala Moravu

0
29

Košarkaši Budućnost Volija savladali su Borac u gostima 76:72 u meču 16. kola ABA lige.

Podgoričani su nakon efikasnog početka obje ekipe ipak uspjeli da riješe prvu četvrtinu u svoju korist (21:25), da bi do odlaska na veliki odmor uspjeli da uvećaju prednost, pa su u treću dionicu ušli sa viškom od sedam poena.

“Plavi” su u nastavku igre bili još ubjedljiviji, kada se činilo da je pobjednik poznat jer su domaći pred odlučujući dio igre imali minus od 13 poena.

Čačani su se ipak trgli tokom posljednje četvrtine i uspjeli da poravnaju rezultat, pa se ušlo u neizvjesnu završnicu.

Sve dileme oko pobjednika otklonio je Melvin Edžim trojkom šest sekundi prije kraja.

U pobjedničkom sastavu najefikasniji je bio Kobs sa 19 poena, Vili Rid je upisao 14, a Edžim 13.

Najbolji u Borcu je bio Entoni Smit sa 14 poena.

Budućnost već u utorak gostuju Virtusu u Bolonji u Evrokupu, a pretposljednjeg dana januara ide na megdan FMP-u u Beogradu.