Budućnost poražena od Monaka, majstorica u Monte Karlu

0
27

U duelu odigranom u Ljubljani košarkaši Budućnosti su poraženi večeras od Monaka rezultatom 61:73 u drugoj utakmici četvrtfinalne serije Evrokupa.

Gosti su bolje počeli meč jer su pokazali i veću želju, pa je Milojević morao da reaguje i uvede Ivanovića nakon čega je uhvaćen priključak. Ipak, prvi dio igre pripao je francuskom predstavniku (18:21).

U drugoj četvrtini nastavljeno je u istom ritmu pa je Monako do odlaska na odmor uvećao prednost na plus šest poena.

Tokom treće dionice viđena je velika borba i izjednačena igra u kojoj je Budućnost pravila seriju i od 7:0, ali su Podgoričani uoči odlučujućih deset minuta smanjili zaostatak samo za pola koša (51:56).

Potom je uslijedio momenat koji je odlučio večerašnju utakmicu. Tim Zvezdana Mitrovića pravi seriju 8:0 na početku posljednje dionice i sa prednošću od 13 poena ulazi u ostatak utakmice.

“Plavi” uspijevaju da poprave utisak u nastavku, ali to nije bilo dovoljno za preokret, pa je poraz bio neminovan.