Budućnost nije uspjela u Beogradu: Zvezda šampion ABA lige

0
26

Crvena Zvezda je šampion ABA lige. Kao što je bilo i očekivano, odlučujući duel Crvene zvezde i Budućnosti u finalu regionalnog takmičenja donio je puno uzbuđenja. Tim Dejana Radonjića je na kraju slavio rezultatom 67:60.

Tvrda utakmica viđena je od samog početka, a iako je Zvezda tokom prve dionice napravila seriju i 7:0, tim Dejana Milojevića je uspio da se vrati, pa je nakon deset minuta rezultat bio 15:14 za domaći sastav.

Nastavak donosi isti ritam. Beograđani predvođeni sjajnim Dobrićem prave ponovo seriju 7:0, ali se “plavi” vraćaju prije svega trojkama Ivanovića. Čvrsta igra u odbrani obilježila je prve dvije dionice, a na veliki odmor se otišlo sa rezultatom 33:28.

Tokom treće četvrtine crveno-bijeli su uspjeli da održe stečenu prednost. Zvezda je iz kontri postizala poene, ali su i košarkaši podgoričkog sastava uspijevali da uzvrate. U odlučujuću dionicu ušlo se sa rezultatom 53:49.

Pomoć publike i te kako je bio od koristi za igrače Zvezde koji su i u posljednjem dijelu igre bili konstantno u vođstvu i koji su uspjeli i pored jakog otpora Budućnosti, da slave i drugi put uzastopno osvoje naslov prvaka u ABA ligi.

U redovima “plavih” blistao je Džastin Kobs sa 21 poenom, četiri skoka i tri asistencije i bio jedini sa dvocifrenim učinkom.

Po osam poena upisali su Ivanović, Mitrović i Zoran Nikolić.

Lendri Noko ubacio je 17 poena, ali i uhvatio 12 lopti, Lojd je dodao 15, a Dobrić 12 poena.